OKRUGLI STO ZAJEDNIČKA ODGOVORNOST ZA DOBROBIT ZAJEDNICE

Predstavnici Opštinske uprave Bratunac danas su  sa predstavnicima NVO   učestvovali na okruglom stolu pod nazivom „ZAJEDNIČKA ODGOVORNOST ZA DOBROBIT ZAJEDNICE,a sve u cilju promovisanja prednosti socijalnog preduzetništva za razvoj lokalne zajednice, koje  UG "Otaharin" Bijeljina, u partnerstvu sa UŽ ''MAJA'' Kravica i  UŽ ''Bolja budućnost'' Modriča provode  na području lokalnih zajednica Bijeljina, Modriča i Bratunac. Ova aktivnost je dio projekta „Unapređenje socijalnih usluga kroz jačanje NVO u BiH“, finansiran od strane Austrijske razvojne kooperacije a koji u BiH implementira CARE International. Cilj projekta je jačanje kapaciteta 6 nevladinih organizacija kako bi se poboljšao pristup socijalnim pravima, zaštiti i njezi ranjivih kategorija u BiH (osobe sa invaliditetom, žene žrtve nasilja, Romi, LBGT populacija..).  Cilj okruglog stola bio je otvaranje dijaloga među partnerima i unaprijeđivanje razumijevanja o specifičnostima i potencijalu razvoja socijalnog preduzetništva u opštini Bratunac. Socijalno preduzetništvo doprinosi razvoju i blagostanju lokalne zajednice kroz promovisanje društvene odgovornosti i podršku najugroženijim članovima društva. Kako bi socijalno preduzetništvo postiglo maksimalni pozitivan učinak neophodno je da se i drugi relevantni akteri u lokalnoj zajednici, kao što su institucije, preduzeća, nevladine organizacije  uključe direktno u stvaranje povoljne klime za funkcionisanje socijalnog preduzetništva. Situacija izazavana epidemijom COVID-19 je još jednom pokazala da su socijalno preduzetništvo i solidarnost bitni za pružanje pravovremene podrške.