OTVORENA MANIFESTACIJA "DANI ĆIRILICE" U BRATUNCU

U holu nove zgrade Opštine Bratunac, večeras je otvorena manifestacija "Dani ćirilice".

Nakon svečanog otvaranja, redovni profesor beogradskog Filološkog fakulteta Vanja Stanišić, održao je predavanje na temu "Integrativne i dezintegrativne sile u istoriji ćirilične pismenosti".

Specijalni gost na otvaranju manifestacije bio je Dušan Pejić, viši asistent na Katedri za srbistiku Filozofskog fakulteta u Palama i jedan od najboljih mladih guslara na našim prostorima.

Organizatori Dana ćirilice su Udruženje "Art", Dom kulture i članovi Svetosavske omladinske zajednice uz pokroviteljstvo Uprave za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije i Opština Bratunac.