PARASTOS ZA 185 SRPSKIH BORACA

Na gradskom groblju u Bratuncu danas je služen parastos povodom obilježavanja 28 godina od prenosa posmrtnih ostataka poginulih boraca na sarajevskom ratištu.

Za 185 boraca iz Hadžića i drugih sarajevskih opština odali su počast i položili cvijeće načelnik opštine Bratunac Lazar Prodanović i predstavnici udruženja i organizacija proisteklih iz Odbrambeno-otadžbinskog rata.

"Svi imamo obavezu da odamo počast vojnicima i civilima stradalim u Odbrambeno-otadžbinskom ratu Sarajevsko-romanijske regije. Značajan broj sarajevskih Srba je došao u Bratunac onda, kada su nažalost, nakon Dejtona morali napustiti svoja viševjekovna ognjišta. Zahvalni smo što zajednički gradimo ovu lokalnu zajednicu, a posebno smo im zahvalni za ono što su učinili za odbranu i stvaranje Republike Srpske. Moramo uvijek, poštujući one koji su se borili za Republiku Srpsku, graditi budućnost koja će biti u interesu svih građana u našoj opštini" - izjavio je načelnik Lazar Prodanović.