PARASTOS ZA NASTRADALE SRBE U KRAVICI 5. JAUNARA

Glavna slika

U crkvi Svetih apostola Petra i Pavla u Kravici kod Bratunca, u četvrtak, 5. januara 2023. godine, biće služen parastos za 162 nastradalih Srba iz ovog mjesta i susjednih zaselaka u Odbrambeno-otadžbinskom ratu, od kojih su njih 49 ubile muslimanske snage iz Srebrenice na pravoslavni Božić, 7. januara 1993. godine.

Parastos za ubijne Srbe počeće u 11.00 časova u kravičkoj crkvi.

U 12.00 časova predviđeno je odavanje počasti i polaganje cvijeća uz spomen-krst u Kravici, za 3.267 poginulih srpskih civila i boraca iz Srednjeg Podrinja i Birča.

Na taj način biće obilježeno 30 godina od srpskog stradanja na području bratunačke mjesne zajednice Kravica, čemu su prethodila brojna stradanja civila i uništavanje sela u ovoj opštini od aprila 1992. godine.

Za ovaj zločin do danas niko nije odgovarao.