Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, povodom Dana Republike Srpske, odlikovao je zaslužne ličnosti i institucije koje su imale veliku ulogu i značaj u očuvanju Srpske.

Plaketom "Amblem i zastava Republike Srpske" odlikovane su dvije naše mlade sugrađanke. Riječ je o Tamari Stanojević, učenici devetog razreda OŠ "Branko Radičević" iz Bratunca, za osvojenu nagradu na Republičkom takmičenju iz matematike i Lani Živanović, učenici devetog razreda OŠ "Vuk Karadžić" iz Bratunca, za osvojenu nagradu na Republičkom takmičenju iz likovnog rada "Dan Republike".

Čestitamo Tamari i Lani na ovom sjajnom i hvale vrijednom uspjehu. Želimo vam da u budućnosti nastavite da nižete uspjehe i da sa ponosom predstavljate Bratunac.