POBOLjŠAN DRUŠTVENI ŽIVOT: GRAĐANI BRATUNCA DOBILI TEREN ZA ŠAH NA OTVORENOM

Danas je na Trgu Miloša Obilića u Bratuncu upriličeno svečano otvaranje terena za šah na otvorenom, a prvu partiju simbolično je odigrao načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić zajedno sa predstavnicima Udruženja penzionera Bratunac i Šahovskog kluba Bratunac. Ovaj projekat realizovan je zajedno sa bratunačkim Udrženjem penzionera i Društvom za upravljanje Penzijskim rezervnim fondom Republike Srpske. -Nakon 20 godina vrijeme je da penzioneri dobiju šahovsku tablu u Bratuncu. Mislim da su naši penzioneri zaslužili realizaciju ovakvog projekta. Iako se nalazimo u teškom vremenu pandemije, postoji volja i sa lokalnog i sa republičkog nivoa da radimo na ovakvim projektima i da pred Vaskšnje praznike učinimo nešto na dobrobit građana. Kao što znate u budžetu su predviđena finansijska sredstva u iznosu 20.000 KM za pomoć penzionerima. I ova šahovska tabla jedna je u nizu koje sam planirao da izgradim i na drugim lokalitetima, gdje penzioneri mogu da provode svoje vrijeme. Najavljujem da će u narednom periodu biti još aktivnosti vezanih za naše penzionere. Ovim projektom se daje mogućnost i mladim ljudima da nauče pravila šaha od iskusnijih igrača, rekao je načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić, ističući da je ovo samo jedan od koraka stvaranja boljeg života u Bratuncu. Penzioneri su se zahvalili načelniku i poručili: -Ako tražite igru za um i koncentraciju, dođite u centar grada i sa nama zaigrajte šah. Dodali su još da garantuju dobro druženje i spremnost da prenesu iskustvo na mlade. Nakon odigrane partije šaha na novom terenu, novinarima se obratio i Đorđe Stojanović, predsjednik Šahovskog kluba Bratunac: -Zahvalni smo načelniku što je podržao inicijativu da se na ovoj ljetnoj pozornici postavi šahovska tabla. Naš klub ima 21 aktivnog člana i okuplja kategorije svih životnih dobi. Učestvujemo u takmičenjima prve lige Republike Srpske, a naš klub je i prvi učesnik Premijer lige. Poslije ugodnog druženja, načelnik Rankić održao je sastanak sa članovima lokalnog šahovskog kluba. Na sastanku je, između ostalog, dogovoreno da će ovaj klub u narednom periodu dobiti nove prostorije za igru i druženje.