POMEN ZA 185 BORACA IZ SARAJEVSKIH OPŠTINA

Na Bratunačkom groblju prošle juče je služen parastos za 185 poginulih srpskih boraca iz sarajevskih opština, čiji su posmrtni ostaci preneseni  i sahranjeni u Bratuncu, nakon potpisivanja Dejtonskog sporazuma i predaje tih opština Federaciji BiH. Parastosom kod spomen - krsta obilježeno je 25 godina od prenosa posmrtnih ostataka poginulih srpskih boraca iz sarajevskih opština u Bratunac. Na Bratunačkom groblju sahranjen je najveći broj poginulih iz Hadžića, a manji broj iz Ilijaša, Ilidže i drugih sarajevskih opština. Porodice poginulih Srba su prilikom napuštanja odbranjenih vijekovnih ognjišta prenijele njihove posmrtne ostatke u Bratunac, gdje su se naselile. Kod spomen-krsta poginulim srpskim borcima sarajevsko-romanijske regije cvijeće su položili položili predstavnici bratunačke Boračke organizacije, Organizacije porodica zarobljenih i boginulih boraca i nestalih civila Bratunac, Udruženja nestalih lica Bratunac-Srebrenica i Udruženja logoraša regije Birač. Porodice mnogih poginulih boraca sa sarajevskog ratišta, koji su sahranjeni u bratunačkom groblju, raselile su se kasnije po svijetu, ali se groblje održava, čuva se sjećanje, odaje počast, služe parastosi i prislužuju svijeće za pokoj njihovih duša. Zbog epidemioloških mjera parastosu je prisustvovao ograničen broj saboraca i srodnika poginulih.