POSADI SVOJ HLAD U BRATUNCU

Načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić zajedno sa saradnicima podijeliće sadnice bijelog jasena zainteresovanim građanima, tim povodom zvanično počinje realizacija ekološkog programa "April-mjesec čistoće", koji organizuje Opštinska uprava Bratunac u saradnji sa komunalnim preduzećem AD “Gradska čistoća“ Bratunac. Podjela sadnica planirana je za sutra u 12:00 časova na Trgu Miloša Obilića ispred bine. Opština Bratunac je u okviru kampanje “Posadi svoj hlad” dobila 100 sadnica bijelog jasena od nevladine organizacije Zeleni razvojni centar. Jedan broj sadnica biće podijeljen školama na području opštine Bratunac, dok će dio sadnica biti zasađen na površini oko JZU Doma zdravlja Bratunac, Spomen parka Bratunac i Rajske plaže, a preostale sadnice biće podijeljene zainteresovanim građanima Bratunca. Cilj ove akcije je da podigne svijest ljudi o očuvanju zaštite životne sredine, ali i da osigura kiseonik, kao prirodni respirator. Pozivamo Vas da nam se pridružite i da zajedno sa svojim porodicama i prijateljima, u svojim dvorištima ili u slobodnom prostoru, zasadite svoj hlad.