POSJETA NAČELNIKA OPŠTINE DJEČIJEM VRTIĆU ''RADOST'' BRATUNAC

Danas je V.D. Načelnik opštine Bratunac g-din Branislav Trišić boravio u posjeti JU Dječije obdanište ''Radost'' Bratunac. Povod za ovu posjetu bilo je dodatno proširenje smještajnih kapaciteta bratunačkog vrtića, a u okviru čega je adaptirana još jedna soba za boravak i aktivnosti mališana u prostorijama OŠ ''Vuk Karadžić'' u Bratuncu. Sredstva za adaptaciju i rekonstukciju ovih prostorija obezbjedila je kompanija ''Petroprojekt'' i gospodin Janko Petrović kroz donacijska sredstva ovoj predškolskoj Ustanovi. Opština Bratunac će obezbjediti finansijska sredstva u iznosu od oko 25.000 KM za opremanje novih prostorija i nabavku didaktičkih materijala i druge opreme neophodne za finkcionisanje nove vrtićke grupe. Načelnik Trišić je ovom prilikom porazgovarao sa direktorom ove Ustanove kao i sa uposlenicima dječijeg obdaništa o aktuelnim i tekućim problemima i izazovima sa kojima se ova Ustanova susreće, te je istakao bezrezervnu podršku od strane opštine Bratunac dječijem obdaništu ''Radost'' u prevazilaženju istih. Takođe, razgovaralo se o usklađivanju plata uposlenika ove Ustanove sa platama u prosvetnom sektoru, a kao prvi korak koji je Opština Bratunac napravila kao ovom cilju jeste povećanje cijene rada u ovoj predškolskoj ustanovi za 10 %, i ovo je prvo povećanje plata u javnom sektoru koji je u nadležnosti Opštine Bratunac.