POTPISAN SPORAZUM O REALIZACIJI PROJEKTA "IZGRADNjA VODOVODNE MREŽE U MZ SASE U OPŠTINI SREBRENICA"

-Načelnici opština Bratunac i Srebrenica, danas su potpisali Sporazum o realizaciji projekta "Izgradnja vodovodne mreže u mjesnoj zajednici Sase u opštini Srebrenica". Sporazumom je regulisano pitanje međuopštinske saradnje na realizaciji navedenog projekta, a u cilju rješavanja problema vodosnabdijevanja tehničkom i bakteriološki ispravnom vodom stanovnika mjesne zajednice Sase.

-Vrijednost radova na izgradnji vodovodne mreže iznosi 130.822,37 KM, a iste će finansirati opština Srebrenica.

-Zbog velike teritorijalne udaljenosti glavnog vodovoda opštine Srebrenica od mjesne zajednice Sase, pronašlo se rješenje da se izradi sistem vodosnabdijevanja u ovoj mjesnoj zajednici i da se isti priključi na vodovodni sistem opštine Bratunac koji je teritorijalno bliži od vodovoda opštine Srebrenica i koji raspolaže dovoljnim vodnim kapacitetom za uredno snabdijevanje ove mjesne zajednice.