POTPISANI UGOVORI SA STIPENDISTIMA

Načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić danas je u bioskopskoj sali Doma kulture   potpisao Ugovore sa 150 studenata koji će iz opštinskog budžeta dobijati stipendiju za akademsku 2020/21 godinu. Ukupno 150 studenata  stipendiju će primati 8 mjeseci,a visina mjesečne stipendije za sve studente je 100 KM. „Za ovu godinu u budžetu su planirana sredstva za stipendiranje u visini od 120.000 KM , tako da su stipendiju dobili svi studenti koji su ispunjavali uslove Konkursa“ izjavio je načelnik Rankić naglašavajući da opština Bratunac procentualno u odnosu na visinu budžeta spada u red onih opština u Republici Srpskoj koje najviše izdvajaju za studentske stipendije. Prvi put sredstva iz budžeta namjenjena za stipendiranje izdvojena su 2004 godine i tada je stipendirano svega 25 stipendista. Studenti,čestitamo !