PREDSTAVA "MIRKA" ODUŠEVILA UČENIKE BRATUNAČKIH OSNOVNIH ŠKOLA

Glavna slika

Agencija za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske i Opština Bratunac, u saradnji sa osnovnim školama, u bioskopskoj sali Doma kulture, organizovali su besplatnu, obrazovnu predstavu pod nazivom "Mirka".

"Mirka" je edukativna predstava o saobraćaju namjenjena djeci osnovnih škola (za prvi, drugi i treći razred), čiji akteri kroz igru i zabavu uče djecu o bezbjednom ponašanju u saobraćaju. Glumci Dječijeg pozorišta Republike Srpske, na interaktivan način prolaze, zajedno sa djecom kroz takozvanih "deset pravila koja život znače". Cilj je, da se kroz ove cikluse đaci osposobe za učešće u saobraćaju i da se smanji broj stradale djece u saobraćaju.

Učenike je pozdravio načelnik opštine Lazar Prodanović, koji je rekao da se Opština Bratunac rado uključuje u projekte obrazovne prirode, te da je ova predstava izuzetno značajna, jer našim učenicima, na zabavan način pokazuje kako bi trebalo da se ponašaju u saobraćaju.

Na kraju predstave, učenicima su uručene edukativne bojanke i slikovnice.