REKONSTRUKCIJA SPORTSKIH I ZABAVNIH SADRŽAJA ZA DJECU I ODRASLE

U toku su radovi na rekonstrukciji dječijeg igrališta kod spomenika borcima NOB-a u centru grada, a oni obuhvataju popravku i adaptaciju kompletnog mobilijara na ovom dječijem kutku, zatim uređenje samog platoa igrališta kao farbanje svih korozivnih površina. Sredstva za ovu rekonstrukciju obezbjedila je kompanija ''Petroprojekt'' iz Bratunca, uz podršku opštine Bratunac. Paralelno sa ovim, počeli su radovi na obnovi i proširenju trim staze na Gradskom stadionu u ukupnoj dužini od 700 metara, a širina ove staze nakon rekonstrukcije iznosiće 3 metra. U prvoj fazi izvode se radovi na uklanjanju humusnog dijela tla, zatim nasipanje čvrstim materijalom te nasip i valjanje gazećeg sloja ove staze. Nakon završetka ovih radova u planu je osvjetljavanje čitave deonice trim staze kao i postavljanje video nadzora oko Gradskog stadiona, a u cilju povećanja bezbjednosti svih posjetilaca na sportskim sadržajima u okviru Gradskog stadiona. Takođe, u saradnji sa FK ''Bratstvo'' Bratunac, počeće se na adaptaciji tribina i svlačionica na ovom sportskom kompleksu, kao i uređenje glavne kapije na stadionu.