SUSRETI MINISTARA U VLADI RS SA RUKOVODSTVOM OPŠTINE BRATUNAC I PRIVREDNICIMA

Glavna slika

Danas je Bratunac više podsjećao na administrativni centar Republike Srpske Banja Luku, a razlog tome jesu vezane posjete Ministara Vlade RS, a u okviru radnih susreta u našoj opštini. Pored konstruktivnog radnog sastanka sa Ministricom prosvjete i kulture gospođom Željkom Stojičić, zatim sa Ministrom unutrašnjih poslova u Vladi Srpske, gospodinom Sinišom Karan, obavljen je razgovor Ministra privrede i preduzetništva gospodina Vojina Mitrovića, kao i Ministra poljoprivrede šumarstva i vodoprivrede gospodina Save Minića sa opštinskim rukovodstvom i nadležnim službama naše opštinske uprave, a današnjim razgovorima prisustvovali su predstavnici privrednih društava koji su registrovani na području naše opštine ili posluju na našoj teritoriji, kao i oni koji zapošljavaju veliki broj naših građana, zatim predstavnici udruženja poljoprivrednih proizvođača, počevši od voćarskih udruženja preko pčelarskih društava i slično, takođe prisutni su bili i predstavnici veterinarskih i zoomedicinskih ustanova iz naše opštine, predstavnici kompanija koje se bave otkupom i preradom poljoprivrednih proizvoda a u prvom redu se misli na preduzeća koja vrše otkup preradu i plasman jagodastog voća , kao i drugi predstavnici privrednog, društvenog i političkog života naše opštine.

Razgovaralo se o aktuelnostima u privrednom sektoru, sa trenutnim ali i sistemskim problemima sa kojima se suočavaju poljoprivredni proizvođači kao i kompanije iz realnog sektora, ali i firme koje se bave uslužnim djelatnostima poput građevinarstva i izradnje i održavanja putne i komuniakcione infrastrukture.

''Kao što mnogi i znaju, naša opština je u toku realizacije projekta izgradnje poslovne i bescarinske zone Pobrđe u neposrednoj blizini novoizgrađenog graničnog prelaza što sigurno predstavlja jednu od okosnica daljeg privrednog razvoja naše opštine'', izjavio Branislav Trišić tokom ovih susreta.

''Moramo da se pohvalimo da smo lokalna zajednica koja na svojoj teritoriji ima jedne od najozbiljnijih kompanija iz oblasti drvoprerade, koje na domaće i strana tržišta plasiraju maksimalno finalizovane proizvode od drvnih sortimenata, kao i da bez obzira na trenutne izazove sa kojima se suočava sektor uzgoja i prerade jagodastog voća, ova grana voćarstva i dalje ostaje strateški važna i u fokusu je naše lokalne zajednice'', naglasio je Trišić.

Sa Ministrom Sinišom Karan, razgovaralo se o realizaciji projekta rekonstrukcije i proširenja zgrade stare građevinske škole koju je Opština Bratunac zamjenila za zgradu u kojoj se trenutno nalazi Policijska stanica, a gdje će se u budućem periodu nakon rekonstrukcije preseliti bratunačka policijska stanica. Ova aktivnost je fazi izrade projektne dokumentacije, a vrlo brzo će početi i radovi na rekonstrukcije zgrade stare građevinske škole.

Opština Bratunac i njeno rukovodstvo ostaju posvećeni što tjesnijoj saradnji sa Vladom Republike Srpske i ostalim republičkim i državnim nivoima vlasti, a sve u cilju privrednog i ekonomskog razvoja naše opštine kao i dovršetka svih započetih ali realizacijom novih infrastrukturnih projekata.