SVEČANI PRIJEM ZA BRATUNAČKE VICEŠAMPIONKE REPUBLIKE SRPSKE U ODBOJCI

Na završnom turniru u odbojci za kadetkinje, koji je održan proteklog vikenda, bratunačke odbojkašice ŽOK „Bratunac“ postale su vicešampionke Republike Srpske, tim povodom načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić upriličio je danas svečani prijem za odbojkašice i trenera ovog kluba Radovana Petkovića. –Čestitam im na ostvarenom rezultatu – vicešampionke Republike Srpske. Poželio sam im uspjeh u daljem radu i takmičenju. Očekujem da sledeće godine budu prvaci Republike Srpske. Imamo takmičenje predstojećeg vikenda, gdje očekujem da će naše odbojkašice izboriti Prvu ligu Republike Srpske. To su sve djeca iz Bratunca i to je rezultat rada ovih djevojčica i njihovih trenera. Najavljivao sam ravnomjernu raspodjelu sredstava iz budžeta Opštine Bratunac za sve klubove i ako ovaj klub bude igrao Prvu ligu Republike Srpske, biće omogućena dovoljna sredstva. Ovo je najbolji primjer kluba gdje se radi sa našom djecom. Nemamo igrača koje smo doveli sa strane i igrača koji djeluju pod ugovorima za plate. Ovo je kvalitet Bratunca, rekao je načelnik Rankić. Trener ŽOK „Bratunac“ Radovan Petković ističe da je ponosan na odbojkašice, te da se nada još boljim rezultatima u budućnosti. –-Ponosan sam na naš tim i očekujem još bolji rezultat na BiH završnici. Prioritet nam je plasman u prvu ligu RS, što ćemo nadam se ostvariti na predstojećim takmičenjima. Zahvalni smo što možemo da konkurišemo za domaćina ovih turnira i veliku zahvalnost dugujemo načelniku opštine Srđanu Rankiću, koji je pružio svu podršku našem klubu i dao doprinos za postignute rezultate. Naš klub radi u 4 selekcije i ima oko 100 djece, koja se takmiče u svim selekcijama. U znak podrške i zahvalnosti, iz budžetskih sredstava namjenjenih za razvoj sporta, odbojkašice su nagrađene sa po 100 KM.