U BRATUNCU ODRŽANA 101.SJEDNICA ŠTABA ZA VANREDNE SITUACIJE

Zbog pogoršane epidemiološke situacije izazvane virusom korona, u Bratuncu je danas održana 101.sjednica Opštinskog štaba za vanredne situacije, na kojoj je potvrđeno sprovođenje mjera u skladu sa Zaključkom Republičkog štaba od 4.marta ove godine. Štab je upoznat da je u Bratuncu trenutno 11osoba pozitivno na virus korona, te da su od četiri osobe koje se nalaze na bolničkom liječenju, dvije na respiratoru. Štab je, takođe upoznat,  da se 12 osoba nalazi u kućnoj izolaciji i da nije bilo kršenja te mjere. -Pored mjera Republičkog štaba za vanredne situacije,mi ćemo preduzeti dodatne mjere zaštite, koje će se primjenjivati na teritoriji opštine Bratunac. Pojačaćemo aktivnosti na dezinfekciji ulica, javnih ustanova, ulaza u zgrade, obrazovnih ustanova, najavio je načelnik  Srđan Rankić. Ističući da su na terenu i dalje prisutne inspekcijske službe sa pripadnicima policije, on je podvukao da se mjere zaštite od virusa korona moraju poštovati. -U ugostiteljskim objektima ne smije biti više od 50 lica. U tim objektima moraju se primjenjivati mjere dezinfekcije i nošenje zaštitnih maski. Kao zajednica, moraćemo  se svi uključiti na sprječavanju šrenja virusa korona, da pomognemo jedni drugima, jer nećemo biti u mogućnosti da tolerišemo neke stvari, koje su zabranjene od strane nadležnih institucija, poručio je načelnik  Rankić. On je pozvao sve građane Bratunca da se pridržavaju propisanih mjera zaštite od virusa korona. -Moramo imati razumijevanja prema inspektorima, komunalnoj policiji, pripadnicima MUP-a i zdravstvenim radnicima koji moraju da rade svoj posao i zaštite stanovništvo od širenja virusa, zaključio je načelnik Rankić u izjavi,koju je dao novinarima poslije današnje sjednice štaba.