UPOZORENjE ZA GRAĐANE OPŠTINE BRATUNAC

Glavna slika

Upozoravaju se građani opštine Bratunac da se danas 17.05.2023.godine  prema obavještenju Republičkog hidrometeorološkog zavoda Republike Srpske u popodnevnim satima predviđa pojačan intezitet oborinskih padavina u Republici Srpskoj i moguće izlivanje vodotokova uz moguću pojavu klizišta.

Vrijeme: Ujutro i prepodne na zapadu i jugu pretežno oblačno uz kišu i pljuskove sa grmljavinom koji će se dalje tokom dana širiti ka istoku gdje se lokalno očekuju i nepogode. Uveče kiša pretežno u istočnim predjelima. Vjetar slab do umjeren sjeveroistočnih smjerova, na jugu i planinama udari jaki južni. Minimalna temperatura od 60 S do 130 S. Maksimalna temperatura od 15 0S na zapadu do 230 S na istoku, u višim predjelima od 110S.

Za svu moguću pomoć prilikom elementarnih nepogoda građani mogu pozvati dežurni telefonski broj Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Bratunac  123.