USKORO DVA NOVA DJEČIJA IGRALIŠTA U BRATUNCU

Glavna slika

Bratunac će uskoro dobiti dva moderna dječija igrališta. Jedno je planirano u bratunačkom selu Kravica u dvorištu OŠ ,,Petar Kočić”, gdje su u toku pripremni radovi na uređenju površine, dok je drugo planirano u dvorištu OŠ ,,Vuk Karadžić”, gdje će za nekoliko dana početi pripremni radovi.

Načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić, istakao je da će izgradnjom dječijeg igrališta, selo Kravica po prvi put imati sadržaje namijenjene najmlađoj populaciji.

-Mališani će po prvi put imati priliku da uživaju u sadržajno različitim igrama, prilagođenim njihovom uzrastu. Cilj nam je da na neki način oživimo selo, ali i da najbolji prijatelj djetetu postane igra, kroz koju će sticati mudrost i istraživati, a ne pametni telefon, koji pruža samo prividan vid zabave. Cilj nam je takođe da sačuvamo naše seoske škole i da nikada ne dozvolimo da zaključamo život u našim selima, ocijenio je Rankić.

On je naglasio da je moderno igralište planirano i u gradu, rekavši da bi ovih dana trebali početi pripremni radovi.