VALENTINA I OLjA PREDSTAVLjAJU OPŠTINU BRATUNAC NA TAKMIČENjU RITAM EVROPE

Načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić održao je danas sastanak sa izvršnim direktorom dječijeg muzičkog takmičenja „Ritam Evrope“ Davidom Makivićem, na kojem je razgovarano o učešću predstavnika ove lokalne zajednice na ovogodišnjem takmičenju, koje će se održati u septembru. Sastanku je prisustvovao direktor bratunačkog Doma kulture Radovan Petković, te   Valentina Matić i Olja Babić, koje će ove godine predstavljati opštinu Bratunac na tom takmičenju. -Nastojali smo da i u ovim teškim vremenima pandemije omogućimo našoj talentovanoj djeci da učestvuju na manifestacijama i takmičenjima. Dogovorili smo se, u saradnji sa direktorom Doma kulture, da Bratunac bude jedna od 15 opština u Republici Srpskoj, koja će učestvovati na ovom takmičenju, izjavio je načelnik Rankić, ističući da će Olja i Valentina imati svu podršku ove lokalne zajednice i njega, kao načelnika. -Želim da na tom takmičenju ove djevojčice pobijede i osvoje prvo mjesto, rekao je načelnik. Predstavnik „Ritma Evrope“ David Makivić istakao je dobru saradnju sa opštinom Bratunac, kada je u pitanju podsticanje mladih talenata. -Ustanovili smo da je naš zajednički cilj podsticanje mladih talenata. U saradnji sa Radio-televizijom Republike Srpske, a uz poštovanje svih preventivnih mjera zaštite od virusa korona,  realizovaćemo jedan od rijetkih projekata, čiji je cilj podsticanje i razvijanje mladih talenata, istakao je Makivić. Olja i Valentina očekuju pobjedu na tom takmičenju, na kojem će predstavljati državu Maltu, odnosno  Bratunac. Valentina će ove godine po drugi put učestvovati na tom takmičenju, a Olji će to biti prvo učešće na „Ritmu Evrope“. One su izrazile veliku zahvalnost za podršku načelniku Srđanu Rankiću i direktoru  Doma kulture Radovanu Petkoviću, koji je koordinator tog projekta. -Nadamo se da ćemo ove godine pobijediti i dovesti „Ritam Evrope“ u Bratunac, poručile su Valentina i Olja. Petković je izrazio zadovostvo prošlogodišnjom organizacijom tog takmičenja, kao i nadu da će djevojčice iz Bratunca pobijediti i na najbolji način predstaviti ovu opštinu.