VATROGASCI UPRILIČILI DRUŽENjE SA MALIŠANIMA IZ VRTIĆA „RADOST“

Danas su na Trgu Miloša Obilića pripadnici Teritorijalne vatrogasno - spasilačke jedinice Bratunac u saradnji sa načelnikom opštine Bratunac Srđanom Rankićem upriličili druženje sa mališanima iz vrtića „Radost“. Pripadnici Teritorijalne vatrogasno - spasilačke jedinice održali su predavanje prilagođeno djeci ovog uzrasta, a nakon predavanja upoznali su mališane sa vatrogasnom opremom. -Djeca su oduševljena. Dosta mališana je izrazilo želju da se u budućnosti bavi baš ovim poslom. Sama riječ spasilac, budi u njima neku akciju i želju da nekome pomognu. Trudili smo se da im predstavimo naše zanimanje na pravi način i da im objasnimo da zanimanje vatrogasca nije da gasi vatru, nego da spašava živote drugih, bilo da se radi o požaru, poplavi, zemljotresu, saobraćajnoj nezgodi, rekao je zamjenik komandira TVSJ Bratunac Zlatan Simić. Za kraj druženja mališanima su podijeljeni simbolični pokloni, a načelnik opštine i starješine TVSJ Bratunac poručili su da će ovakve aktivnosti biti organizovane i u narednom periodu sa mališanima iz svih osnovnih škola sa teritorije opštine Bratunac.