ZBOG NEDOSTATKA KVORUMA NIJE ODRŽAN NASTAVAK PRVE REDOVNE SJEDNICE SKUPŠTINE OPŠTINE BRATUNAC

Zbog nedostatka kvoruma, danas nije održan nastavak Prve redovne sjednice Skupštine opštine Bratunac, na kojoj je bilo predviđeno usvajanje budžeta za ovu godinu. Od ukupno 25 odbornika sjednici je prisustvovalo 12 odbornika, a odsutno 13: SNSD (4), SDA (3), DNS (3), SPS (2), Bošnjačka lista (1). Obraćajući se novinarima načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić rekao je da se većina odbornika ove Skupštine ponaša neodgovorno i time nanosi štetu gradu i građanima. On je podsjetio da je razgovarao sa odbornicima kako bi se riješila određena pitanja i odblokirao rad. -Oni svi podržavaju i prate rad načelnika, međutim, kad treba da dođu na skupštinu imaju problem. Zamolio sam ih da izglasamo budžet. Bilo koju primjedbu da imaju ja ću je uvažiti i da nastavimo da radimo. Mnogo je posla pred nama. Mogli smo danas doći ovdje na pola sata i izglasati ovaj budžet da odblokiramo funkcionisanje opštine Bratunac i mogli smo odmah nakon toga održati sastanak i nastaviti razgovore, ali vidjeli ste da oni nisu pokazali trunku volje da to završimo, rekao je načelnik Rankić ističući da zbog takvog stava najviše trpe socijalno ugrožene kategorije, građani i svi radnici čiji prihodi se finansiraju iz budžeta opštine. Novinarima se obratio i predsjednik Komisije za izbor i imenovanje Brano Đurić, a u izjavi za medije, rekao je: -Zaprimio sam jedan dopis od određene grupe odbornika, koji zahtjevaju da se zakaže sjednica Komisije za izbor i imenovanje i da se zakaže nastavak Prve redovne sjednice SO Bratunac, koja je prekinuta. Vidjeli ste da je prije par dana gospodin Marko Mrkajić uputio dopis predsjedniku skupštine , kao predsjednik OO SNSD-a da se zakaže nastavak ove sjednice. Sjednica je zakazana za danas. Samo jedan odbornik SNSD-a, pojavio se na skupštini, a svi ostali su ostali tamo ispred ili su sjedili u kafani. Niko od njih nije bio spreman da pokaže odgovornost prema građanimadanas i da prisustvuje sjednici.