ZBOG NEDOSTATKA KVORUMA NIJE ODRŽANA TEMATSKA SJEDNICA SKUPŠTINE OPŠTINE BRATUNAC

Zbog nedostatka kvoruma, danas nije održana tematska sjednica Skupštine opštine Bratunac, na kojoj je bilo predviđeno usvajanje budžeta za ovu godinu. Od ukupno 25 odbornika sjednici je prisustvovalo 10 odbornika:SNSD (1), Ujedinjena Srpska (3), SDS (1), Zajedno za Bratunac (2), PDP (1), NDP (1) i Savez za novu politiku (1). Sjednici nije prisustvovalo 5 odbornika SNSD-a, te odbornici Koalicije SDA-SBiH, DNS-a, SPS-a i Bošnjačke liste za Bratunac.Predsjednik Skupštine opštine Radislav Jovanović izjavio je novinarima da je današnja Tematska sjednica Skupštine zakazana na icijativu načelnika i u skladu sa skupštinskim Poslovnikom. -Radi se o opstrukciji određene grupe odbornika koji su, kršeći zakonske propise, vršili vlast u prethodnom sazivu Skupštine. Njihov nedolazak na današnju sjednicu je nastavak uništenja opštine Bratunac, ocijenio je Jovanović. Obraćajući se novinarima načelnik ove opštine Srđan Rankić rekao je da se većina odbornika ove Skupštine ponaša neodgovorno i time nanosi štetu gradu, građanima koji su ih birali i svim budžetskim korisnicima. On je podsjetio da je nakon prekida prve redovne sjednice tražio da razgovara sa odbornicima da bi se riješila određena pitanja i odblokirao rad. -Međutim, nisam naišao na razumijevanje. Očigledno je da za većinu njih ne mogu da ispunim želje i ispoštujem ono što očekuju da, za svoj lični interes, ostvare u ovom mandatnom periodu, rekao je Rankić ističući da je zbog takvog stava odbornika onemogućeno usvajanje budžeta ove opštine. -Zbog toga imamo u situaciju da ne možemo da pomognemo najugroženijim kategorijama stanovništva, boračkim kategorijama i Domu zdravlja, gdje ponestaje medikamenata i svega što je potrebno u vremenu kada hara virus korona i kada se povećava broj oboljelih lica. Trebalo je da zajedno nađemo načina i da se dogovorimo da se usvoji ovaj akt i odblokira funkcionisanje opštine, a sva druga pitanja mogu da se rješavaju na narednim sjednicama Skupštine opštine Bratunac, zaključio je Rankić.