APRIL MJESEC ČISTOĆE - 2023

Opština Bratunac u saradnji komunalnim preduzećima, školskim ustanovama, nevladinim organizacijama, sportskim kolektivima i drugim civilnim inicijativama i ove godine organizuje tradicionalnu ekološku akciju "April - mjesec čistoće". U tom smislu danas je održan prvi sastanak organizacionog odbora ove akcije na kome su definisane aktivnosti i dinamički okvir za realizaciju akcije koja će kao i do sada obuhvatiti čitavu opštinu. U okviru akcije biće realizovane aktivnosti na uređenju svih javnih zelenih površina, sportskih objekata, dječijih igrališta, parkova, šetališnih zona, popravka parkovskog mobilijara i mobilijara na gradskom trgu, zatim pranje trgova i ulica, uređenje i ozelenjavanje površina na centralnom šetalištu. Takođe, akcija će obuhvatiti i uređenje najvećeg turističko-rekreacionog centra "Rajska plaža" u Krasanpolju, kao i svih javnih površina u mjesnim zajednicama čitave opštine. Akcija se kao i do sada održava pod sloganom "Čist grad je srećan grad" a prve aktivnosti biće započete sa prvim danima aprila mjeseca. Organizacioni odbor danas je pozvao sve građane opštine Bratunac da daju svoj doprinos kako bi ova akcija bila što uspješnija.