ČLANOVI KULTURNO UMJETNIČKOG DRUŠTVA "MOST" IZ BRATUNCA UČESTVUJU NA 13. MEĐUNARODNOM FESTIVALU FOLKLORA "LICIDERSKO SRCE"

Članovi Kulturno umjetničkog društva "Most" iz Bratunca učestvuju na 13. Međunarodnom festivalu folklora “Licidersko srce”, koji se tradicionalno održava na Zlatiboru, u Užicu i Višegradu od 15 do 19. avgusta.

Na pomenutom Festivalu učestvuje preko 700 učesnika iz devet zemalja i 23 ansambla.

Bratunački folkloraši predstaviće se igrama i pjesmama, ali će biti i promoteri naše kulture, tradicije, opštine Bratunac i Republike Srpske.

Za članove Kulturno umjetničkog društva “Most“ danas je upriličen svečani prijem kod dr Jelene Raković Radivojević, gradonačelnice Užica, a u narednim danima očekuju ih brojni sadržaji - izložbe, seminari, folklorne igraonice, turistički obilasci, ekološke i druge radionice.

I ovoga puta, načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić podržao je rad bratunačkih folkloraša, te su za  učešće na ovom festivalu izdvojena sredstva iz budžeta opštine Bratunac.

Fotografije preuzete sa fejzbuk stranice Kuda “Most“ Bratunac.