DAN OPŠTINE BRATUNAC

Povodom proslave Dana opštine Bratunac, danas su na svečanoj sjednici Skupštine opštine uručene nagrade i priznanja pojedincima i kolektivima zaslužnim za afirmaciju i razvoj naše opštine.

Ključeve grada sa Poveljom počasni građanin opštine Bratunac dobili su predsjednik Republike Srbije Aleksandar Vučić i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

Plaketa opštine Bratunac za doprinos u investicijama i infrastrukturnim projektima uručena je predsjedniku Vlade Republike Srpske Radovanu Viškoviću.

Plaketu za najboljeg sportistu zaslužno je dobio Boriša Simanić, košarkaš iz Bratunca.

Povelju opštine Bratunac dobili su: ministar bez portfelja zadužen za koordinaciju aktivnosti i mera u oblasti odnosa Republike Srbije u odnosima sa dijasporom Đorđe Milićević, veterani 72. specijalne brigade "Sokolovi" Vojske Republike Srbije, Knjiga solidarnosti Radio televizije Srbije, Vlada Federacije Bosne i Hercegovine, Vlada Tuzlanskog kantona. Povelju za najuspješnijeg studenta-diplomca dobila je Nikolina Živanović.

Zahvalnica opštine Bratunac uručena je: DOO "Trend" Zvornik, Svetosavskoj omladinskoj zajednici, Udruženju "Humanitarna organizacija Međunarodni forum solidarnosti EMMAUS", Udruženju roditelja hendikepirane djece i omladine "Leptir" Srebrenica, Poljoprivrednom gazdinstvu "Nešković", posthumano Miloradu Mići Stanojeviću. Zahvalnica je uručena i Jovanu Jovanoviću, Želimirki Malović, Loreni Jovanović, Milisavu Ivanoviću i Cvijetinu Đokiću.

Nagrađeni su i najuspješniji studenti naše opštine, njih ukupno 20.

Nakon dodjele nagrada i priznanja zvanično je otvorena nova zgrada Opštinske uprave Bratunac. Svečanu vrpcu su presjekli predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković, ministar u Vladi Republike Srbije Đorđe Milićević, savjetnik predsjednika Republike Srbije Adam Šukalo i načelnik opštine Bratunac Lazar Prodanović.