JAVNA PREZENTACIJA I DISKUSIJA STRAGEGIJE RURALNOG RAZVOJA

-Danas je u prostorijama opštine Bratunac održana prezentacija i diskusija o platformi za izradu Strategije ruralnog razvoja opštine Bratunac 2023-2030.

-Platforma ovog strateškog dokumenta koju je izradio Lokalni ekspertski tim Opštine Bratunac, prezentovana je od strane ekspertskog tima ANC projekta u saradnji sa stručnjacima sa Univerziteta u Banja Luci i Agromediteranskog instituta iz Barija u Italiji.

-U narednom periodu biće razrađeni ciljevi i mjere za realizaciju ovog strateškog dokumenta, a nakon druge javne rasprave dokument će biti prosleđen u skupštinsku proceduru.

-Aktivnost se realizuje u okviru Projekta podrške opštinama sa prirodnim ograničenjima u poljoprivrednoj proizvodnji koji je podržan od strane Vlade Italije, a sprovode ga Institut u Bariju, Opština Bratunac i Savjet ministara u BiH.