MANIFESTACIJA GOSPOJINSKI DANI

Načelnik opštine Lazar Prodanović prisustvovao je svečanosti dodjele nagrade "Beli", koja se dodjeljuje pojedincu za ukupno novinarsko djelo u afirmaciji književnosti i kulture, i podizanje spomenika Svetom Ocu Justinu (Popoviću).

Svečanost je organizovana na Malu Gospojinu kod crkve Sv. Stefana na Kneževom polju, ispod Malog Povlena.

Načelnik se tom prilikom sastao sa predsjednikom Vlade Republike Srbije Milošem Vučevićem sa kojim je sumirao utiske dosadašnje saradnje naše opštine sa Vladom i lokalnim zajedicama iz Republike Srbije. Načelnik je upoznao premijera da opština Bratunac u Srbiji ima dvije bratske opštine sa kojima usko sarađuje, te da planira u narednom periodu da proširi saradnju i sa drugim lokalnim zajednicama.