MEĐUNARODNI SAJAM POLjOPRIVREDE, PRIVREDE I TURIZMA "DANI MALINE - 2023"

Danas je održan prvi sastanak organizacionog odbora za održavanje 15.-og po redu Međunarodnog sajma poljoprivrede, privrede i turizma "Dani maline - 2023". Ova najpopularnija bratunačka manifestacija ove godine biće održana 9-10. juna, a centralni deo sajma biće održan u sportskoj dvorani i na platou malih sportova ispred SŠC-a. Imajući u vidu ekonomske i privredne tendecije kako u Bratuncu tako i u regionu, ovogodišnji sajam pored poljoprivrede i turizma akcenat će staviti i na privredna kretanja pa će pored poljoprivrednika, turističkih organizacija i preduzeća iz oblasti prehrambene industrije okupiti i privrednike i preduzetnike iz zemlje i regiona koji će svoju poslovnu ponudu predstaviti na ovogodišnjoj sajamskoj smotri. Sajam će pratiti i nekoliko propratnih manifestacija koje će biti integrisane u program sajma, a sve u cilju što kvalitetnije ponude i veće posjećenosti ove manifestacije. U narednim danima biće pripremljen promotivni i propagandni materijal, te definisane detaljne aktivnosti na realizaciji ove manifestacije kako bi se što više zacrtanih zadataka uradilo u predviđenim rokovima. Pored Načelnika opštine, predstavnika opštinskih službi i drugih relevantnih faktora u privredi i turizmu, član organizacionog odbora a ujedno i predsjedavajući odborom imenovan je g-din Goran Bursać pomoćnik Ministra poljoprivrede u Vladi RS.