NABAVLjENI NOVI METALNI KONTEJNERI

Kao što je načelnik Lazar Prodanović ranije najavio, nabavljena su 52 nova metalna kontejnera od firme "Resor" d.o.o. iz Gadžinog Hana.

Načelnik Prodanović je izjavio da je nabavka kontejnera rezultat nastojanja lokalne samouprave da se u čitavom gradu poboljša situacija vezana za odlaganje, a samim tim i prikupljanje komunalnog otpada.

- Kontejneri će biti raspoređeni na području od Žlijebca do Poloma. Namjera nam je da u narednom periodu nabavimo nova vozila za potrebe komunalnog preduzeća. U potpunosti smo posvećeni poboljšanju komunalne infrastrukture- istakao je Prodanović.

Vrijednost nabavke iznosi 44.109 KM i to je direktno grant opštine kao vid pomoći AD "Gradska čistoća" Bratunac. Opština Bratunac je u prošloj i ovoj godini uložila oko 200.000 KM za smanjenje duga ovog preduzeća prema Regionalnoj deponiji Zvornik.