NAČELNIK PRODANOVIĆ ČESTITAO KRSNU SLAVU BORS-u

Glavna slika

Načelnik opštine Bratunac Dr Lazar Prodanović, čestitao je danas u ime Opštine Bratunac i u svoje lično ime, Krsnu slavu - Mitrovdan Boračkoj organizaciji Republike Srpske kao i Opštinskoj Boračkoj organizaciji Bratunac, uz bezrezervnu podršku reizabranom predsjedniku ove krovne boračke organizacije u Srpskoj gospodinu Radanu Ostojiću.

''Ovom prilikom, svim borcima sa područja opštine Bratunac kao i svim ostalim pripadnicima VRS-a u Republici Srpskoj, želim da odam priznanje za nemjerljive zasluge u stvaranju Republike Srpske u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu. Ističem činjenicu da je danas dan kada svi zajedno treba da se sjetimo svih onih koji su dali najvrednije što su imali za stvaranje naše Republike, a to su vlastiti životi, koje su naši heroji i junaci nesebično ugradili u temelje Republike Srpske, i time platili najskuplju srpsku riječ - slobodu.''

Prodanović je u svojoj čestitci naveo da je uvjeren da će Vlada Republike Srpske ali i opština na čijem čelu, učiniti sve da se status i položaj boračke populacije sistemski i organizovano uredi i da se zajednički i dalje radi na njegovom poboljšanju.

''Nemam niti jedne sumnje, da će Vlada Republike Srpske sa gospodinom Viškovićem na čelu, u saradnji sa resornim Ministrom Ergićem i NSRS, nastaviti da rade na donošenju novih Zakona sa ciljem rješavanja svih otvorenih pitanja i problema boraca VRS, ali i porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida, a u ovom procesu garantujem da će lokalna zajednica koju predstavljam biti pouzdan partner'', stoji u čestitici Prodanovića povodom Krsne slave BORS-a.