NAČELNIK RANKIĆ NAGRADIO ISTAKNUTE SPORTISTE

Proteklog vikenda sedam karatista KK „Miloš Delić“ Bratunac učesvovalo je na prvenstvu Republike Srpske za djecu do 13 godina života, koje je održano u Čelincu. Sedam takmičara osvojilo je devet medalja u borbama ekipno i pojedinačno. Tim povodom, načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić, upriličio je danas prijem za najuspješnije sportiste ovog kluba i nagradio ih sa po 100 KM. Rankić se obratio takmičarima i treneru čestitajući im na postignutom uspjehu. -Ovi mladi ljudi i uspješni sportisti zaslužuju podršku. Nadam se da će im ovaj gest služiti kao podstrek za dalje i da će nastaviti da donose medalje u naš grad, jer na taj način promovišu našu opštinu. Na prijemu je dogovoreno da će opština iz budžeta pomoći u organizaciji Memorijalnog turnira „Miloš Delić“ , koji ovaj klub tradicionalno organizuje svake godine u septembru, rekao je Rankić. Nakon prijema karatista, načelnik je ugostio i juniore KK „Bratunac TRB“ , koji su proteklog vikenda izborili plasman na završnom turniru prvenstva Republike Srpske. Mlade košarkaše načelnik je nagradio sa po 100 KM za postignut uspjeh. -Nadam se da ćete u narednom periodu znati samo za pobjede i dobre rezultate i da ćemo za vas, kao i za druge sportiste upriličiti jedan svečani doček nakon pobjede na prvenstvu Republike Srpske, istakao je Rankić. Načelnik je najavio sastanak sa predstavnicima svih sportskih klubova iz Bratunca, kako bi se razgovaralo o nabavci jednoobrazne sportske opreme i sanaciji i izgradnji sportskih terena.