NOVI SPORTSKI TERENI U BRATUNCU

Danas su počeli pripremni radovi sanacije asfaltne podloge sportskih terena Srednjoškolskog centra Bratunac, a u skorije vrijeme stanovnici Bratunca konačno će dobiti reprezentativne terene koje su godinama priželjkivali. -Smatram da je ovo dobar primjer podrške sportu i zdravom načinu života. Tereni su bili u jako lošem stanju i postojala je potreba za uređenjem ove površine. Posebno me raduje to što će djeca konačno dobiti priliku da provode svoje slobodno vrijeme i školske aktivnosti u mnogo boljim uslovima i nadam se da će otvaranje novih terena značiti početak jednog lijepog druženja za našu djecu, jer će ovo biti njihovo mjesto, rekao je načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić. Dragan Prodanović, direktor Srednjoškolskog centra Bratunac istakao je da sportski tereni Srednjoškolskog centra Bratunac nisu sanirani od 2002. godine. -Programski sadržaji i nastava fizičkog vaspitanja inače se organizuju na otvorenom. Ovi tereni znače mnogo u smislu realizacije programskih sadržaja. Škola bez uređene površine za bavljenje sportom, po mom mišljenju nije potpuna škola, istakao je Prodanović. Ovaj projekat realizuje Opština Bratunac u saradnji sa organizacijom CRS u okviru projekta PRO-Budućnost. Vrijednost ovog projekta iznosi 90.183,60 KM.