ODRŽAN PRVI SASTANAK ORGANIZACIONOG ODBORA ZA OBILjEŽAVANjE STRADANjA SRBA U SREDNjEM PODRINjU

-Danas je u Bratuncu održan prvi sastanak Organizacionog odbora za obilježavanje 31. godine od stradanja Srba Srednjeg Podrinja i Birča koje je ove godine planirano za 1. jul.

-Sastanku su prisustvovali svi Načelnici i Gradonačelnici iz lokalnih zajednica koje gravitiraju ovom području, kao i crkveni namjesnici iz opština i gradova u Srednjem Podrinju.

-Dogovorene su aktivnosti za naredni period i pripremljen nacrt plana i programa obilježavanja ovog događaja, a svoje prisustvo 1. jula u Bratuncu najavila je i Njegova Svetost patrijarh srpski Gospodin Porfirije.

Naredni sastanak Odbora biće održan u maju mjesecu, a grad domaćin biće Zvornik.