ODRŽAN SASTANAK NAČELNIKA OPŠTINE SA PREDSTAVNICIMA SPC OPŠTINE BRATUNAC

U okviru početnih priprema za obilježavanje 31. godine od stradanja Srba u Srednjem Podrinju koje je planirano za 1. jul ove godine, Načelnik opštine Bratunac dr Lazar Prodanović ugostio je u svom kabinetu starješine Srpske pravoslavne crkvene opštine Bratunac protojereje-stavrofore Dušana Spasojevića i Borislava Todića koji su ujedno i članovi Organizacionog odbora za obiljžavanje navedenog događaja. Na sastanku je dogovoreno da se Organizacioni odbor u inicijalnoj formi sastane 20. aprila i da se na tom susretu definišu pojedinosti koje su od značaja za uspješnu organizaciju ovog događaja. Odbor će biti sačinjen od Načelnika opština koje gravitiraju regiji Birač i od crkvenih namjesnika iz ovih mjesta, a u Odboru će još biti i Mitropolit Dabrobosanski Hrizostom kao i predstavnici Vlade Republike Srpske i Boračke organizacije RS. Svaka lokalna zajednica koja bude uključena u organizaciju događaja imaće zadatak da na lokalnom nivou imenuje operativnu radnu grupu koja će direktno biti uključena u realizaciju pojedinosti definisanih na Organizacionom odboru. Svoje prisustvo i učešće u vjerskom dijelu programa potvrdio je i Njegova Svetost Patrijarh srpski Gospodin Porfirije, koji će služiti Parastos žrtvama ovog stradanja u Porti bratunačkog hrama kao i na vojničkom groblju u Bratuncu.

U razgovoru sa starješinama bratunačke Crkvene opštine bilo je riječi i o izgradnji centralnog spomen kompleksa i spomen-hrama za srpske žrtve u proteklom ratu na području Srednjeg Podrinja, ali i o drugim temama koje su od značaja za život društvene zajednice na području opštine Bratunac, a tiču se kulturnog i vjerskog dijaloga te duhovnog života u našoj opštini.