OTVOREN ŠESTI PO REDU BRATUNAČKI STRIP FESTIVAL

Dodjelom zahvalnica i priznanja u holu zgrade Opštinske uprave Bratunac sinoć je otvoren šesti po redu strip festival, koji se ove godine održava od 2. do 4. avgusta.

Gostima festivala dobrodošlicu je poželio načelnik Lazar Prodanović, koji je najavio da će se u narednom periodu više raditi na ovakvim manifestacijama te na razvoju turističkih potencijala opštine Bratunac.

Odmah nakon otvaranja festivala uslijedilo je otvaranje izložbe karikatura Zorana Mihailovića. Prema najavi organizatora, program će biti nastavljen u subotu, radionicom za najmlađe kao i crtanjem gostujućih autora za posjetioce, a u večernjim satima, očekuje se promocija stripa „MU“ autorki Ane i Sare Živković, promocija najnovijih strip izdanja dva izdavača „Deveta Dimenzija“ iz Banjaluke i „Sistem Komiks“ iz Beograda, kao i promocija djela poznatog srpskog pisca, dramskog i strip scenariste Dejana Stojiljkovića.