SEONA - OBILjEŽENA SEOSKA SLAVA

U bratunačkom selu Seona danas je održana molitva povodom seoske slave Spasovdana, koju su nekada obilježavali stanovnici ovog, sada, skoro napuštenog sela.

Molitvi i osvećenju vodice prisustvovali su nekadašnji žitelji sela i njihovi potomci, te načelnik opštine Bratunac Lazar Prodanović i predstavnici lokalne vlasti.

Opština Bratunac je pomogla da se sanira put do sela čime je omogućila da ovo okupljanje ubuduće opet postane tradicija.

Načelnik Prodanović je izrazio zadovoljstvo što je imao priliku da prisustvuje jednom ovakvom okupljanju, imajući u vidu da su žitelji sela danas rasijani po svijetu. Kao i većina drugih bratunačkih sela i ovo je teško stradalo u poslednjem Odbrambeno-otadžbinskom ratu. Da se žrtva njegovih stanovnika ne bi zaboravila, načelnik je obećao da će opština Bratunac pomoći izgradnju spomen ploče koja će biti posvećena nastradalim stanovnicima sela.