SMIJENjEN PREDSJEDNIK SKUPŠTINE OPŠTINE BRATUNAC MARKO MRKAJIĆ

Odbornici Skupštine opštine Bratunac razriješili su danas dužnosti predsjednika ove skupštine Marka Mrkajića. Za smjenu Mrkajića glasalo je svih 17 prisutnih, od ukupno 25 odbornika ovog lokalnog parlamenta.

Tajnom glasanju za opoziv, kao i nastavku rada treće redovne sjednice Skupštine opštine,nije prisustvovalo pet, od ukupno šest odbornika SNSD-a, odbornici SDS-a  i jedan odbornik Saveza za novu politiku.

Redovna sjednica, koju je vodio potpredsjednik Skupštine Radislav Jovanović, nastavljena je raspravom o predloženim tačkama dnevnog reda.

Odbornici su usvojili Odluku o određivanju godišnje  pauze u radu Skupštine opštine Bratunac za 2021.godinu, u periodu od 15.avgusta do 15.septembra.

Na današnjoj sjednici usvojen je Nacrt platforme za mir i donesena Odluka o pristupanju izradi Omladinske politike opštine Bratunac za period 2022 – 2026 godina.