SVEČANI PRIJEM ZA RODITELjE

Danas je načelnik opštine Bratunac dr Lazar Prodanović upriličio svečani prijem za 26 bračnih parova koji su u prethodnih 5 mjeseci postali roditelji novorođenčadi, podnijeli zahtjeve i ostvarili pravo na  jednokratnu novčanu pomoć za rođenje djeteta, a sve u skladu sa Pravilnikom o kriterijumima, načinu i postupku raspodjele sredstava za stimulisanje nataliteta na području opštine Bratunac.

Dvanaest majki je dobilo iznose od 500 KM za rođenje prvog djeteta, tri majke iznose od  700 KM za rođenje drugog djeteta, osam majki iznose od 1.000 KM za rođenje trećeg djeteta i tri porodice  iznose od 1000 KM za rođenje četvrtog djeteta.

Opština Bratunac će i u narednom periodu nastaviti da izdvaja značajna sredstva za ovu namjenu, kao i da raznim mehanizmima podržava mlade bračne parove i stimuliše ih  da ostaju na prostoru naše opštine.

ČESTITAMO SVIM RODITELjIMA!

Foto: UPSMedia